пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

150 - річний ювілей Лесі Українки

 



"...Ні! Я жива, я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає..."


       25 лютого , 150 років тому, народилася Лариса Косач - майбутня Леся Українка, поетеса, драматург і громадська діячка, класик української літератури.
       Щоб більше дізнатися про цю надзвичайну жінку, ми відвідали цікавий захід, який підготували для нас працівники публічної бібліотеки. Дякуємо бібліотекарям за проведену роботу!






вівторок, 23 лютого 2021 р.

Міжнародний день рідної мови

 




  Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

   До Міжнародного дня рідної мови наш клас підготував стінгазету. Також ми на уроці української мови написали диктант. Вдосконаливши свої орфографічні та пунктуаційні навички, ми дізналися дещо нове про наші пісні. Виявляється, наш " Щедрик" звучав у таких відомих фільмах: " Гаррі Поттер", " Сам удома", " Загублений у Нью-Йорку". Цікаво і пізнавально!





субота, 20 лютого 2021 р.

Герої не вмирають!

 



20 лютого - День Героїв Небесної Сотні 


   20 лютого ми відзначаємо  річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності, пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.  

   20 лютого – це не просто черговий офіційний день в нашому календарі, це червона лінія, точка неповернення до старої пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, до старих корупційних схем, а також неможливість повернення до багатовекторності, а по суті "проросійськості" у зовнішньополітичному курсі. Адже за все це не просто стояли люди на Майдані, за це заплачено дуже велику ціну – життя Героїв Небесної Сотні, які за ідеали свободи та демократії пожертвували собою та змінили хід історії нашої держави. 
    Учора ми відвідали захід, присвячений пам'яті Героїв Небесної Сотні, який провели для нас працівники публічної бібліотеки Кам'янської міської ради.